Witaminy – czy warto je zażywać?

Witaminy i elementy mineralne są koniecznymi składnikami diety każdego człowieka. Są one niebezużyteczne do funkcjonowania niemalże każdego systemu w organizmie ludzkim. Między innymi dopasowują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. To kłopotliwe o tej znaczącej zasadzie zapomina obszerna część nowoczesnego społeczeństwa. Życie w ciągłym stresie, w nieustającym pośpiechu, brak trafnej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak porządnego czasu relaksu oraz odpoczynku powoduje cykl licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Widziałeś może brak biotyny w organizmie

Jaka opinia krąży w naszym świecie? Ewidentnie, iż należy brać dużo witamin. Z jakiego powodu? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w naszym zdrowiu mogą nas utrzymać. Jednak czy to jest zgodne z prawdą? Jakkolwiek w ostatnich czasach w mediach, gazetach oraz sieci jest coraz więcej doniesień, iż witaminy właśnie nie tylko na nie przychodziły z pomocą, lecz jeszcze pogarszały. Mówi się, że choćby witaminy A, C lub E w okresie, kiedy używamy je długo mogą nieść niekorzystne efekty w naszym ciele. Może w takim razie, poprawniej jest zamienić witaminy tylko ożywczymi warzywami oraz owocami? Z tego względu trzeba oznajmić, że witaminy w kapsułkach nie przynoszą szkody, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie potwierdzono incydentów zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, że charakteryzuje się ona niewysoką toksycznością – podobnie, jak sposób na zniszczone włosy. Niewątpliwie, jeżeli ktoś przekracza dozwoloną na opakowaniu dawkę robi to jedynie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, faktem jest, że groźne może być branie witaminy A. Z jakiej przyczyny? Dlatego, że może ona wywoływać migreny albo biegunkę czy w ogóle zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, żeby to w ogóle miało miejsce, trzeba dziennie przewyższać jej podstawową dozę, aż kilkakrotnie. Jak widać, witaminy są zdrowe i są w stanie nam pomagać. Jedyny kłopot istnieje tak naprawdę w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę a przez to zobaczyć, co jest na niej napisane, aby zamiast migreny zachować zdrowie. Dodatkowo, nawet jeżeli przyjmujemy codziennie witaminy nie możemy absolutnie rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One mają w sobie to samo, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, należy przyjmować po prostu z głową. Nie możemy zapominać o normalnym pożywieniu, ani o warzywach. One są tylko i wyłącznie uzupełnieniem naszej idealnej diety i tak muszą być traktowane. Jako zwykłe suplementy, zdrowe owszem, ale tylko suplementy. 

Sprawdź także : biotyna działanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *